Co do občerstvení naprosto totožné jako s jinými lounge v PRG (viewtopic.php?f=54&t=1392). Za mne velmi pohodlná křesla. Jen pozor, že vzhledem k T2 je zde brzký úklid a čištění strojů na kávu, zaměstnanci pospíchají domů...  .

Praha T2 - Erste Premier Lounge

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Myslím, že někdy příští rok začne rekonstrukce Erste Premier Lounge. Mělo by dojít k významnému rozšíření, venkovní terasa, úroveň půjde výrazně nahoru. O rekonstrukci se mluvilo už před pár lety, ale covid to zastavil.

Divím se, že ČSOB trvalo tak dlouho pochopit, že to je pro ně neudržitelné to dávat každému. A ne, s tím jak rostou náklady nevěřím, že přijde jiná banka s tím, že budou dávat salonky “za nic”. Obrat na účtu bance nevydělává. Takový klient je pro banku ztrátový. Jen v Erste se říká, že průměrné náklady na klienta jsou třeba 25k ročně. Salonky, cestovní pojištění, asistence, zaměstnanci, pozvánky,.. Příjem z obratu? Nula.

1 Citovat

Hodně intenzivně využívám kreditku, v USA bych za stejný obrat měl několik C letenek ročně. Nicméně jejich spoření a investice jsem přestal používat. Roky jsem volal po ETF, protože jejich fondy jsou předražené, až jsem si založil investiční účet u Fio a spořící u Airbank. ČSOB stále neumí udělat okamžitý převod mezi vlastní účty!

0 Citovat

v csob funguji okamzite prevody, i mezi vlastnimi ucty, pekne dlouho. a bez problemu.

5 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Když vidím varšavský LOT salónek,  kam se dostaneš pouze s letenkou do bussines,  ne na karty a LK a PP, tak tam není skoro místo, jak je pořád narvany... 

To zas kazí statusáři. Stačí frequent traveller Miles & More.

0 Citovat

A tak pořád mají ti, co mají pocit, že jim nekdo v saloncích "zavazí" možnost lítat soukromými letadly... to se pak nemusí obsazeností salonků trápit.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Nemyslim si, pro me daleko lepsi, nez jinde. A to mam Erste a dalsich asi 5 BU u jinych bank. Kde ti napr. daji hypo za tyden a kreditku na 100k bez dolozeni prijmu? (Kdyz nejsi zamestnanec) A mam dalsich x veci, co jinde neslo, tady ano. Kdyz pominu listky na ruzne akce zadarmo apod. 

Hypo nepotrebuju, takze to neberu do uvahy, bezny "predschvaleny" uvery na jedno kliknuti mi nabizeji vsechny banky, kde mam ucty (taky na nic nepotrebuju), takze predpokladam, ze by mi uplne stejne daly i kreditku, sporak CSOB byl vzdycky tragickej i v dobe, kdy jiny banky davaly 6%, kurzy na prevod men hrozny, takze na cestach pouzivam uplne jiny ucty, investice delam jinde nez v bankovnich fondech s predrazenymi poplatky a smesnymi vynosy, o listky zadarmo na jejich akce nestojim, radsi si vybiram svoje akce ktery me zajimaji a listek si koupim, popravde nepotrebuju banku na to, aby mi nabizela nejaky vstupenky.

1 Citovat

Bylo mi řečeno, že nové podmínky od 1. 1. 2025 pro ČSOB Premium budou příjem 60 tis. Kč + 300 tis. Kč v aktivech. 

0 Citovat

Jestli je na tom něco pravdy, tak bych nechtěl být manager, kterej bude odreportovávat ten 90% pokles klientů :D  Ty aktiva jsou nesmysl jak u Erste tak tady - kdo financím aspoň trochu rozumí, jejich produkty nikdy nemůže používat, a to ani hypotéky. Kreditka by si na sebe měla vydělat karetními transakcemi (klient s větším příjmem - větši útrata, klidně nastavit spodní strop útraty na 10 000 kč měsíčně) + úrokem za splátky klientů, kteří to nesplatí v bezúročném období.

2 Citovat

RonaX napsal(a):

Bylo mi řečeno, že nové podmínky od 1. 1. 2025 pro ČSOB Premium budou příjem 60 tis. Kč + 300 tis. Kč v aktivech. 

Jestli nechají příjem definovaný tak jako teď, tedy cokoli přijde během měsíce na účet odkudkoli kromě jiného účtu klienta v ČSOB, tak tím přeposílače neodradí, leda nějaký "ultrasocky", který nemají těch 300k, zatímco tou podmínkou "300k v aktivech" můžou naopak odradit bonitní klienty, kteří nejsou tak blbí, aby si nechávali 300k v "aktivech" u ČSOB za těch jejich děsnejch podmínek. I ten blbej spořák momentálně mají 5% do 250k za podmínky nějakýho minimálního počtu plateb kartou apod.

0 Citovat

Áčko, jsi mimo. Většina klientů ta kritéria plní, nejsou to žádní přeposílači. Umělé plnění kritérií je specifikum jen užší skupiny lidí, například tady.

Kdyby klient v bance používal pouze kreditku s měsíční útratou 10k, rozhodně nevydělá na benefity těchto prémiových služeb.

A co se týká těch aktiv,.. Alespoň u Erste se do toho počítá všechno. Akcie, ETF, dluhopisy, fondy i třetích stran. Předpokládám, že to mají podobně i v ČSOB.

0 Citovat

Stando, ty pracuješ v ČSOB nebo jak víš, že většina nejsou přeposílači. Mimochodem i ti přeposílači ta kritéria plní, protože ta kritéria jsou tak debilně definovaná, že na jejich splnění stačí i to pouhé přeposílání, a to ten člověk může bejt až taková "socka", že nemusí mít ani těch 50k, protože mu stačí i menší částku protočit několikrát za měsíc.

0 Citovat

Co jsem slyšel já, tak v první "vlně" se bude zaměřovat právě na ty "točiče" jichž účet nevykazuje žádnou jinou významnější aktivitu. 

0 Citovat

Útrata 10 tis měsíčně je za mě poněkud málo. Měly by to být desítky tisíc. Já utratím  v ročním průměru tak 40-50 tis měsíčně, pokud nekupuju daný rok něco dražšího.  Používám  ji jako rodinnou kartu na placení všeho. Při dnešní drahotě neni 10 tis nic. To jsou dva větší nákupy v potravinách, nebo tři plné nádrže do auta :-). Aktiva jsou úplně na houby, stejně  jako příjem. Příjem je přece údaj  úplně na prd, když z ní pak nic neutratíš a pošleš si to někam jinam. A nechat ležet u CSOB 300 tis. No to nevím. To se asi vyplatí koupit PP a roční pojištění :-)

0 Citovat

Standa pracuju v Erste :-)

0 Citovat

Standa 009 napsal(a):

Áčko, jsi mimo. Většina klientů ta kritéria plní, nejsou to žádní přeposílači. Umělé plnění kritérií je specifikum jen užší skupiny lidí, například tady.

Kdyby klient v bance používal pouze kreditku s měsíční útratou 10k, rozhodně nevydělá na benefity těchto prémiových služeb.

A co se týká těch aktiv,.. Alespoň u Erste se do toho počítá všechno. Akcie, ETF, dluhopisy, fondy i třetích stran. Předpokládám, že to mají podobně i v ČSOB.

Však já bych na jejich místě taky navrhoval, aby těch 50/60k byl příjem a ne přeposílání a zároveň podpořil to, aby lidi využívali kreditku k placení a neudělali jen ty povinné 2 platby - např. tím 10k limitem útraty. Je to málo, to máš asi pravdu, ale pokud to bude hlavní kreditka týpka, kterej vydělává 100k měsíčně, tak dá útratu klidně i 50k, proč ne, 10 by byl jen spodní limit.

Vázat to ale na úplně jiný produkt, který s kreditkou nemá nic společného? Kdo myslí vážně investice akcie/etf, má dávno FIO, XTB a jiné zahraniční brokery, kteří jsou bez poplatků. Stejně tak ostatní produkty jsou nekonkurenceschopné. Takže by to dopadlo tak, že budu ztrácet stovky/tisíce měsíčně na tomhle, abych mohl mít kreditku -> zruším u nich účet kompletně, jako většina.

0 Citovat

Ala napsal(a):

[citace="Mandre"]

Nemyslim si, pro me daleko lepsi, nez jinde. A to mam Erste a dalsich asi 5 BU u jinych bank. Kde ti napr. daji hypo za tyden a kreditku na 100k bez dolozeni prijmu? (Kdyz nejsi zamestnanec) A mam dalsich x veci, co jinde neslo, tady ano. Kdyz pominu listky na ruzne akce zadarmo apod. 

Hypo nepotrebuju, takze to neberu do uvahy, bezny "predschvaleny" uvery na jedno kliknuti mi nabizeji vsechny banky, kde mam ucty (taky na nic nepotrebuju), takze predpokladam, ze by mi uplne stejne daly i kreditku, sporak CSOB byl vzdycky tragickej i v dobe, kdy jiny banky davaly 6%, kurzy na prevod men hrozny, takze na cestach pouzivam uplne jiny ucty, investice delam jinde nez v bankovnich fondech s predrazenymi poplatky a smesnymi vynosy, o listky zadarmo na jejich akce nestojim, radsi si vybiram svoje akce ktery me zajimaji a listek si koupim, popravde nepotrebuju banku na to, aby mi nabizela nejaky vstupenky.

[/citace]

Tak snad si někdo v dnesni dobe nemuze myslet, ze bude vse mit u jedne banky, sporeni, investice atd. nebo asi jo, jak vidim…

0 Citovat

Myslím, že kdyby chtěli, tak skutečně "bonitního" klienta poznají velmi dobře, přesně právě ne tím, kolik mu na účet přichází, ale kolik pravidelně odchází na "obvyklý" platby, jaký má platby debetkou i kreditkou atd. a jak tu kreditku splácí.

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

v csob funguji okamzite prevody, i mezi vlastnimi ucty, pekne dlouho. a bez problemu.

Splátka kreditky v pracovní době není okamžitá. Když odešlu platbu a aktualizuju stav účtů v aplikaci, není nic vidět. Nicméně ten převod netrvá déle než pár minut. 

Musím ale ověřit splátku v noci. Není to tak dávno, kdy se hned neprovedla, takže jsem byl nucen udělat okamžitý převod do Airbank a hned okamžitý převod z Airbank na ČSOB kreditku. Už jsem kvůli ČSOB přišel o pár error fare v noci.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

[citace="Ala"]

[citace="Mandre"]

Nemyslim si, pro me daleko lepsi, nez jinde. A to mam Erste a dalsich asi 5 BU u jinych bank. Kde ti napr. daji hypo za tyden a kreditku na 100k bez dolozeni prijmu? (Kdyz nejsi zamestnanec) A mam dalsich x veci, co jinde neslo, tady ano. Kdyz pominu listky na ruzne akce zadarmo apod. 

Hypo nepotrebuju, takze to neberu do uvahy, bezny "predschvaleny" uvery na jedno kliknuti mi nabizeji vsechny banky, kde mam ucty (taky na nic nepotrebuju), takze predpokladam, ze by mi uplne stejne daly i kreditku, sporak CSOB byl vzdycky tragickej i v dobe, kdy jiny banky davaly 6%, kurzy na prevod men hrozny, takze na cestach pouzivam uplne jiny ucty, investice delam jinde nez v bankovnich fondech s predrazenymi poplatky a smesnymi vynosy, o listky zadarmo na jejich akce nestojim, radsi si vybiram svoje akce ktery me zajimaji a listek si koupim, popravde nepotrebuju banku na to, aby mi nabizela nejaky vstupenky.

[/citace]

Tak snad si někdo v dnesni dobe nemuze myslet, ze bude vse mit u jedne banky, sporeni, investice atd. nebo asi jo, jak vidim…

[/citace]

No já si to rozhodně nemyslím, to ty jsi psala, že ČSOB je lepší než ostatní banky, ale já teda kromě těch salonků a cestovního pojištění v jejich službách oproti jiným subjektům žádné výhody nepozoruju. A jestli mě budou nutit, abych si kvůli tomu u nich držela nějaký "aktiva" s jejich nemožnejma podmínkama, tak to si radši asi zaplatím ten vstup do salonku. Tahle podmínka "aktiv" mě odrazuje právě u Erste.

1 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

[citace="Lord Pitzbudka"]

v csob funguji okamzite prevody, i mezi vlastnimi ucty, pekne dlouho. a bez problemu.

Splátka kreditky v pracovní době není okamžitá. Když odešlu platbu a aktualizuju stav účtů v aplikaci, není nic vidět. Nicméně ten převod netrvá déle než pár minut. 

Musím ale ověřit splátku v noci. Není to tak dávno, kdy se hned neprovedla, takže jsem byl nucen udělat okamžitý převod do Airbank a hned okamžitý převod z Airbank na ČSOB kreditku. Už jsem kvůli ČSOB přišel o pár error fare v noci.

[/citace]

aha, nenapadlo me, ze nekdo resi to, ze aktualizace zustatku kreditky trva par desitek sekund … 🙈

to s tim preposilanim a ztratou error fare teda nechapu vubec :D 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

[citace="Lord Pitzbudka"]

v csob funguji okamzite prevody, i mezi vlastnimi ucty, pekne dlouho. a bez problemu.

Splátka kreditky v pracovní době není okamžitá. Když odešlu platbu a aktualizuju stav účtů v aplikaci, není nic vidět. Nicméně ten převod netrvá déle než pár minut. 

Musím ale ověřit splátku v noci. Není to tak dávno, kdy se hned neprovedla, takže jsem byl nucen udělat okamžitý převod do Airbank a hned okamžitý převod z Airbank na ČSOB kreditku. Už jsem kvůli ČSOB přišel o pár error fare v noci.

[/citace]

Leoši, tak proč si nenavýšíš limit na kreditce, když ti to způsobuje takovýhle potíže? Pak bys tam měl dostatečný kredit a nemusel narychlo splácet jen kvůli koupení letenky nebo ne?

0 Citovat

Tak ono člověk může mít kredit velký, ale když chceš koupit třeba 4 letenky v C po 30-40 tis za jednu letenku, tak už to nejsou drobné jako u akci s Pelikánem a FR 😂😂😂. Ale že by to nestačilo při limitu 250 tis. ,co člověk může mít, bude asi výjimečné :).

0 Citovat

Já třeba mám v bance minimum kvůli berňáku a 10 tisic za měsíc mi nestačí ani na chlast. Tohle není problém ČSOB, ale má to širší rozměr - nedostatečná kapacita a to nejen na letišti v prg.

2 Citovat

@niemandos No vzdyť, ale on psal, že kvůli nedostatku peněz na kreditce nestíhá noční "error fares", tak jestli mu na letenky nestačí třeba 150k, tak si ten limit může navýšit. A jestli by ani 250k nestačilo na běžnou měsíční útratu, tak mu určitě další banka ráda dá další kreditku :-)

0 Citovat

Už se mi stalo, že jsem měl peníze na jiném účtě, ale kreditka se blížila nule. V noci jsem našel hezkou C letenku, ale ČSOB provedla převod až ráno, kdy chybu opravili. Ale peníze byly mezitím blokovány, takže jsem nemohl platit ani debitkou.

0